Çocukların Güvenliği çok önemliAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇocukların Güvenliği çok önemli

Erdemli’de eğitim güvenliği toplantısı yapıldı

Çocukların Güvenliği çok önemli
Bu içerik 1015 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula başkanlığında yeni eğitim  öğretim yılı güvenliği  toplantısı düzenlendi. 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Kız Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Şevk, Emniyet Müdürü Ahmet Şahin Gözlü, Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar,  okul müdürleri ve okul aile birliği yöneticileri katıldı. Toplam 282 katılımcının hazır bulunduğu toplantıda 10 madde görüşüldü.

Toplantının açış konuşmasını yapan ilçe kaymakamı Kula, bu toplantıların yurt genelinde yapıldığı belirterek, ‘’hepimiz bilmekteyiz ki gelecek hafta yeni eğitim-öğretim yılı başlayacak bu nedenle de okul ve çevresinde gerekli  tedbirler alınacak. Bu nedenle bugün güvenlikle ilgili sorunları belirlemek ve gerekli tedbirleri almak üzere toplanmış bulunmaktayız’’ dedi.

Toplantıda alınan kararların rapor haline getirileceğini ve bakanlığa sunulacağını belirten kaymakam Kula, ‘’Yurt genelindeki tüm toplantılardan elde edilecek sonuçlar sonrası  muhtemelen yeni düzenlemeler yapılacak. Erdemli kaymakamlığı olarak sizlerden aldığımız bilgileri emniyet, jandarma ve milli eğitim müdürlüğü ile ortaklaşa değerlendirip çocukların okula daha güvenli gidip gelmeleri, ailelerin evlerinde huzur içinde çocuklarını okula göndermelerini sağlamak için bu toplantıyı düzenledik’’ diye konuştu.

Kaymakamın konuşmasının ardından muhtarlar, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri önerilerini dile getirdi. 

erdemli ajans erdemli kaymakamlığı milli eğitim müdürlüğü okul servisleri
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkanın Yabancı Misafirleri
Başkanın Yabancı Misafirleri
Bugün Geeelll
Bugün Geeelll
Ayaş'ta 192 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Ayaş'ta 192 Düzensiz Göçmen Yakalandı
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı