Mersin e-belediyeye geçtiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMersin e-belediyeye geçti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, belediyenin tahsilat yöntemlerinin çeşitlendirilmesi ve bu vasıta ile hem vatandaşa evinden çıkmadan ödeme kolaylığı sağlamak hem de belediye tahsilat oranlarında iyileştirme yaparak gelirleri artırmak hedefiyle E-Belediye sisteminin kurulumunu tamamladı.

Mersin e-belediyeye geçti
Bu içerik 1501 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği “Yönetim Bilgi Sistemi” projesi kapsamında kurulumu sağlanan E-Belediye sistemi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Vakıfbank arasında Mobil POS anlaşması yapılarak, e-ödeme sistemi aktive edildi.

Gerçekleştirilen anlaşma vasıtasıyla E-Belediye sistemi üzerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne olan borçları öğrenmek ve kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödeme yapabilmek mümkün hale getirildi.

Yönetim Bilgi Sistemi projesi sayesinde, E-Belediye sistemi ile 3 farklı konuyla ilgili işlemler yapılabilecek. Bu başlıklar arasında, ödeme işlemleri, dilekçe işlemleri ve AYKOME kazı ruhsatı işlemleri yer alıyor.

Ödemi işlemleri ile vatandaşlar belediye sisteminde kayıtlı adres bilgilerine ulaşabilecek, mevcut borçlarını, eski beyanlarını, tahakkuklarını ve tahsilatlarını görüntüleyebilecek.Vatandaşlar sistem ile vergi borçlarını da ödeme imkanı bulurken, aynı zamanda yapılan ödemeye E-makbuz da basılabilecek.

Dilekçe işlemleri sayesinde ise, belediyeye Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinden verilmiş olan dilekçeler için belge sorgulama ve belge imza doğrulama seçenekleri yerine getirilecek.

Öte yandan sistem ile AYKOME kazı ruhsatı işlemleri ile de kazı başvurusu yapmak, mevcut başvuruları sorgulamak ve altyapı kurum onayı bekleyen başvuruları görüntülemek mümkün hale getirildi.

E-Belediye sistemine ebelediye.mersin.bel.tr adresinden veya Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sayfasının E Belediye - Borç Sorgulama ekranından 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabiliyor.

Aynı zamanda E-Belediye sisteminde https SSL güvenlik sertifikası ve 3D-Secure ödeme güvenlik sistemi kullanılıyor.

erdemli ajans mersin büyükşehir belediyesi e belediye
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Meski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdü
Meski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdü
Erdemli halkı Halime için seferber oldu
Erdemli halkı Halime için seferber oldu
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi