Kızkalesi Bayramı BekliyorAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızkalesi Bayramı Bekliyor

Tatilin uzaması turizmciyi sevindirdi

Kızkalesi Bayramı Bekliyor
Bu içerik 1386 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Kurban Bayramı tatilinin Bakanlar Kurul’u tarafından 10 gün olarak açıklanması Mersin’li turizmcileri sevindirdi. Otel, motel ve pansiyon işletmecileri Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkmasının ardından tatilcilerin huzurlu bir tatil geçirmeleri için tüm hazırlıklara başladıkları bildirildi.

10 günlük Kurban Bayramı tatili ile ilgili konuşan Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, ‘’Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak açıklanması turizmcilerin yüzünü güldürdü. Çünkü sezon başındaki kayıplarımız bayramla birlikte giderilmiş olacak. Kurban Bayramı tatilinin Bakanlar Kurul’unda kabul edilerek açıklanmasından sonra turizmcilerimiz hızla rezervasyonlara başladı otellerimiz yüzde 80 doluluk oranına erişti’’ dedi. 

Mersin’in turizmdeki amiral gemisi durumundaki Kızkalesi’nde turizm belgeli otel motel ve pansiyon olmak üzere toplam 104 adet işletmenin bulunduğunu belirten Öztop, ‘’Biz insanlarımızın rahat ve huzurlu bir tatil geçirmeleri için hazırız. Tatile çıkmak isteyen vatandaşlarımızın önceden rezervasyon yaptırıp öyle yola çıkmalarını istiyoruz’’ diye konuştu.

Kurban Bayramı tatilini 10 güne çıkmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine teşekkür ediyoruz diyen Öztop, 10 günlük tatil bizleri mutlu etti ve yüzümüzü güldürdü diye kaydetti.

Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olmasını fırsat bilen tatilcilere seslenerek mutlaka bölgedeki ören yerlerini görmelerini de tavsiye eden Öztop şöyle konuştu:

‘’Özellikle Doğu Akdeniz bölgesi üstü açık hava müzesi gibi. Tatilcilerimiz sadece deniz, güneş ve kumsal ile sınırlı kalmayıp bölgedeki tarihi mekanlara da  ziyaretler yapmayı ihmal etmesinler. Bunların başında Uzuncaburç antik şehri, Kraliçe Abanın ayak izlerinin bulunduğu Olba, Hazreti İsa’nın havarilerinden olduğu belirtilen Ayatekla, Silifke Kalesi, Ayaş antik kenti, Cennet Cehennem, Kanlıdivane, Adam kayalar, dünyada eşi benzeri bulunmayan ve UNESCO tarafından tarihi miras geçici listesine alınan Kızkalesi’ ni mutlaka görmelerini isteriz. Eğer 10 gün tatil yapılıp ta bu bölgedeki tarihi mekanlar gezilip görülmez ise tatil bizce eksik kalacaktır. Bu mekanlar gezilerek tatil zenginleştirilebilir. Herkesi Akdeniz’in incisi Mersin’imize bekliyoruz.’’

Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOP) Başkan Yardımcısı Burak Seçkin, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasının turizmcilerin yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Seçkin, geçen yıl turizmcilerin büyük sıkıntı yaşadığını ancak bu yıl turizmcinin bayram tatilinin uzatılmasıyla daha da mutlu olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

‘’Gurbetçilerimizin de bölgemize gelmesiyle otel, motel ve pansiyonlar arzu edilen doluluğa erişti. Biz Mersin’li turizmciler olarak tatilin 10 gün olarak açıklanmasını sağladığı için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere katkı sunan hükümet üyelerine ve bakanlar kuruluna teşekkür ediyoruz.’’

Tatilin tadını çocuklar çıkartıyor. Çocuklar kıyıda kumdan kaleler yaparken kimi büyükler de teknelerdeki spor aletleriyle macera yaşıyor kimi tatilciler de  motorların çektiği paraşütlerle gökyüzünde uçarak tatilin tadını çıkartıyorlar.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE
KURBAN BAYRAMI GAZETESİ
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Cumartesi Hava Durumu
Cumartesi Hava Durumu
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'