Hayırlı Yolculuk BaşladıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHayırlı Yolculuk Başladı

Erdemli’de ‘hacı adayları dualarla’ uğurlandı

Hayırlı Yolculuk Başladı
Bu içerik 1455 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli’de  ‘hac’ vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için Merkez Ulu Camii önünde  uğurlama töreni düzenlendi.

Törende konuşan Erdemli İlçe Müftüsü Mehmet Sami Türkmenoğlu, yurt genelinden bu yıl 1 milyon 800 bin kişinin hacca gideceğini Erdemli’den de 152 kişinin hacca gideceğini söyledi. Türkmenoğlu Erdemli’den en son kafilenin 20 Ağustosta gideceğini belirterek, toplam 1 milyon 800 bin kişi içinden kurada adı çıkanların çok şanslı ve seçkin insanlar olduğunu belirtti.

Hazreti Peygamberimiz buyurdular ki, ‘’Hacılar ve umreciler, yani Mekke ve Medine’ye gelen insanlar Allah’ın misafirleridir. Onlar dua ettiklerinde dualarına icabet eder. Hacca gidenler kimin misafiri oluyor tabi ki rabbimizin ve Peygamberimizin  misafiri. O zaman misafir misafirliğine uygun davrandığı zaman ev sahibi olan rabbimiz rahmetini üzerimize yağdıracaktır’’ dedi.

Hacca giden vatandaşlara dualarında ülkemizdeki insanlara dua etmelerini isteyen Türkmenoğlu, hacca giden insanlarımız yeryüzündeki en kutsal mekana en kutsal yolculuk yaptıklarını unutmasınlar. Bu yolculuk, Allah Resulü’nün büyüdüğü, yürüdüğü, vahyin indiği, yaşadığı, sevindiği, üzüldüğü, hayatını yaşadığı, ayak izlerinin olduğu kutsal beldelere yolculuktur.”

Konuşmanın ardından hacı adaylarıyla birlikte dualar okundu. Törenin ardından da hacı adayları, kutsal topraklara uğurlanmak üzere Adana Havalimanı’na yolcu edildi. Gözyaşları sel olurken eller duaya açıldı.

 

erdemli ajans erdemli müftülüğü hacı uğurlama
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Yılmaz Tezcan Halkı Dinliyor
Yılmaz Tezcan Halkı Dinliyor
Zabıta Çekçekleri Topladı
Zabıta Çekçekleri Topladı
EZO'dan Çiftçilere Bir İlk
EZO'dan Çiftçilere Bir İlk
Başkan Yılmaz Güven Tazeledi
Başkan Yılmaz Güven Tazeledi