Gurbetçiler geldi yüzler güldüAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGurbetçiler geldi yüzler güldü

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, gurbetçilerin gelmesiyle turizmcilerin yüzünün güldüğünü otellerdeki doluluk oranının yüzde 90’lara vardığını bu oranın Kurban Bayramı sonuna kadar sürmesini beklediklerini söyledi.

Gurbetçiler geldi yüzler güldü
Bu içerik 1908 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Gurbetçilerin tatile gelmesiyle ilgili bilgi veren Öztop, ‘’Yurt dışında çalışan işçilerimizin bizim tabirimizle gurbetçilerimizin yıllık tatillerini geçirmek üzere bölgemize gelmeleri otel, motel pansiyoncu ve diğer esnaflarımızın yüzünü güldürdü. Gurbetçilerimizle birlikte otellerimizde yüzde 90 doluluk oranına ulaştı. Bu doluluğun Kurban Bayramı sonuna kadar sürmesini bekliyoruz. Bayram öncesi otelcilerimiz ciddi rezervasyonlar yaptılar. Ben ailemle güzel bir tatil yapmak istiyorum diyen herkesi Kızkalesi’ne tatile gelmeye bekliyoruz’’ dedi.

Kızkalesi’ne tatile gelenleri sadece kum, deniz ve güneşle sınırlı kalmamalarını çevredeki tarihi ve kültürel değerleri de görmeleri gerektiğini ifade eden Öztop, ‘’Kızkalesi UNESCO geçici miras listesinde yer almaktadır. Akdeniz’in incisi Mersin’imiz için gurur verici bir olaydır. Kızkalesi’ne gelen tatilcilerimizin altın sarısı kumda güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında  yüzmelerinin ardından mutlaka bölgedeki  bir çok medeniyete ev sahipliği yapan cennet cehennem, Astım Dilek Mağaraları, Kanlı divane,  Ayaş Elaussia Sebaste antik kenti, Adam kayalar ve Kızkalesi’ni mutlaka gezmelerini bekliyoruz. Eğer Kızkalesi’ne tatile gelen gurbetçilerimiz bu bölgeleri gezmez ise tatilin bir tarafının eksik kaldığını  akıllarından çıkarmasınlar’’ diye belirtti.

İsviçre’den tatile gelen Mehmet   Ünlüdere ise, ‘’Bir yıl boyunca özlemini çektiğimiz tatili iyi bir şekilde değerlendirmek amacıyla Kızkalesi’ne geldiklerini söyledi. Mersin sahillerinin cennetten bir köşe olduğunu belirten Ünlüdere, tek sıkıntının sahilin tatilciler tarafından  kirletilmesi olduğunu belirtti. Ben isviçre’nin neminden sürekli hastalanıyorum. Ülkeme tatile gelip güneşlendiğimde hastalığımdan eser kalmıyor. Avrupalıların özlemini çektiği güneş, kum, deniz ve güzel hava bizde hepsi var kıymetini iyi bilelim’’ şeklinde konuştu.

Almanya’dan gelen Ramazan Arık ta sahilin kirletilmesinden şikayetçi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

‘’Güneş, kum, deniz ve tarih çok güzel ancak bu güzelliğimizi kendi ellerimizle kirletiyoruz. Doğamızı kirletmeye hakkımız yok. Çevremizi temiz tutmamız gerekir. Çevremiz temiz tutulursa tatilde huzur içinde geçer. Ben ülkemi ve sahillerimizi çok seviyorum. Tüm tatilcilerimizi Kızkalesi’ne  gelmelerini bekliyorum.’’ 

erdemli ajans kızkalesi gurbetçiler
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Yılmaz Tezcan Halkı Dinliyor
Yılmaz Tezcan Halkı Dinliyor
Zabıta Çekçekleri Topladı
Zabıta Çekçekleri Topladı
EZO'dan Çiftçilere Bir İlk
EZO'dan Çiftçilere Bir İlk
Başkan Yılmaz Güven Tazeledi
Başkan Yılmaz Güven Tazeledi