Sineklere Tuzaklar KurulduAdvert
AdvertAdvert Advert


Günün BaşlıklarıSineklere Tuzaklar Kuruldu

Erdemli Ziraat Odası Meyve sineği zararlısına karşı mücadele başlattı. Bu kapsamda hazırlanan tuzaklar bahçelere kurulmaya başlandı.

Sineklere Tuzaklar Kuruldu
Bu içerik 649 kez okundu.

Erdemli Ziraat Odası mühendisleri ve tarım danışmanları çiftçinin korkulu rüyası haline gelen Akdeniz Meyve Sineği, Trips, ve beyaz sinek için özel parsellerde deneme çalışmaları başlattı.

EZO Başkanı Rasim Şahin, yapılan başlatma ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Şeftali, kiraz ve kayısı ve narenciyede  çiftçileri zarara uğratan başta Akdeniz meyve sineği, Trips ve Beyaz sinek için deneme parselleri kurarak çiftçilerin sorunlarına çare aramaya başladıklarını bildirdi.

Konu hakkında bilgi veren Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, ‘’İlçemizde yetiştirilen sert çekirdekli meyvelerde ve narenciye ürünlerinde zarar veren Akdeniz meyve sineği ve  trips zararlısına karşı odamız ziraat mühendisleri ve tarım danışmanları tarafından deneme parselleri kurularak çiftçilerimizin zararının en aza çekilmesi hususunda ellerinden gelen gayreti göstererek araştırma yapmaktadırlar. Yapılan bu çalışma ile çiftçilerimiz daha az ilaçlama yapacaktır. Bu çaba ve gayret çiftçilerimizin kaliteli meyve yetiştirmeleri, ürünlerini kolay pazarlayabilmeleri içindir.  Üretimden pazarlamaya çiftçiyle el ele sloganı ile tüm çiftçilerimize bol kazançlı günler dilerim’’ dedi.

erdemli ajans ezo rasim şahin
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Teşekkürler Orhan Başkan
Teşekkürler Orhan Başkan
Orman Harap Zeytinleri Aşılıyor
Orman Harap Zeytinleri Aşılıyor
Merakla Bekleniyordu, Hizmete Girdi
Merakla Bekleniyordu, Hizmete Girdi
Gazetecilerden Emniyet Müdürüne Ziyaret
Gazetecilerden Emniyet Müdürüne Ziyaret