Doğa Aşıkları Küp Şelalelerini KeşfettiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıDoğa Aşıkları Küp Şelalelerini Keşfetti

Küp şelaleleri ziyaretçi akınına uğruyor

Doğa Aşıkları Küp Şelalelerini Keşfetti
Bu içerik 2547 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Adana'nın Aladağ ilçesinde çevresindeki yaban hayatı ve görsel güzellikleriyle ziyaretçilerin beğenisi kazanan Küp Şelaleleri doğaseverlerin akınına uğruyor. Ziyaretçilerin piknik yapmak üzere yanlarına aldıkları yatak, yorgan ve kilimleri taşımaları renkli görüntüler oluşturuyor.

Erdemli Ayyıldız Doğa Gezginleri Doğa Sporları Kültür ve Sanat Derneği, Adana'nın Aladağ ilçesine 37 kilometre uzaktaki 10 şelaleden oluşan Küp Şelalelerine doğaseverlerin akınına uğradığını söyledi.

Dernek üyelerini Küp Şelalesine götürdüklerini belirten dernek başkanı Ferhat Adalı, Küp Şelalelerinin keşfedilmeyi bekleyen yeryüzü cennetlerinden bir tanesi olduğunu belirtti.

Zaman zaman Mersin  dışına çıkarak yurdun güzelliklerini keşfetme imkanı bulduklarını kaydeden Adalı yaptığı açıklamada, temmuz sıcağında şelalenin yurdun çeşitli bölgelerinden özellikle de Adana, Mersin Hatay ve Osmaniye illerinden vatandaşların gelerek burada hem piknik yaptığını hem de serinlemek üzere şelalelerin oluşturduğu göletlere girerek buz gibi suda serinlemeye çalıştığını belirtti.

Küp Şelalelerinin yaklaşık 1,5 kilometrelik bir kanyon içerisinde yer aldığını vurgulayan Adalı, burasının yurt içinde ve yurt dışında daha fazla  tanıtımının iyi yapılmasının gerektiğine dikkat çekerek, ‘’10 ayrı şelaleden oluşan bu güzelliklerin mutlaka iyi tanıtılması gerekir. Ayrıca ziyaretçilerin rahat gezi yapmaları için yeni yollara ve dinlenme yerlerine ihtiyaç var. Cennetten bir köşe olan Küp Şelalesinin iyi korunması ve temiz tutulması gerekiyor. Erdemlili doğa gezginleri olarak ziyaretçilerin burasını temiz tutmaları ve sahiplenmelerinin yanı sıra doğa tutkunlarının burasını mutlaka görmeleri gerektiğini öneriyoruz. Biz Küp Şelalesini gezdik kayaların arasından akan buz gibi sularda serinledik, gitmek isteyenlere de şiddetle öneriyoruz’’ dedi.

Küp şelalesinde piknik yapmak ve serinlemek isteyenlerin beraberlerinde yatak yorgan ve kilim taşımaları da renkli görüntüler oluşturması dikkat çekiyor. Şelale çevresinde hem denize girip hem de piknik yapan vatandaşlar ise bölgenin güzelliğine doyamadıklarını dile getiriyor.

Ziyaretçiler bol bol anı fotoğrafı çekerek geziyi ölümsüzleştiriyorlar.

Fotoğrafların devamı foto galerimizde

erdemli ajans küp şelalaleri
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Dualar Mehmetçiğe
Dualar Mehmetçiğe