Sarı, "Erdemli için çalışıyoruz"Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSarı, "Erdemli için çalışıyoruz"

ETSO Başkanı Orhan Sarı Ankara'da 'Akdeniz Bölgesi Oda ve Borsalar istişare toplantısına katıldı

Sarı,
Bu içerik 1442 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleştirilen “Akdeniz Bölgesi Oda ve Borsalar İstişare Toplantısı”na Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sarı ve Genel Sekreter Yardımcısı Mitat Ceyhan katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Sarı; “Odamız ve memleketimiz Erdemli için  hem Ekonomi Şurası, hem de Genel Kurul’da da dile getirdiğimiz memleketimizin  başlıca sorunları ve çözümü hakkında görüşlerimizi bildirdik. Neydi bu sorunlar üstünde dikkatle durduğumuz.

  1.  Çeşmeli – Taşucu Otobanı : Özellikle yaz aylarında D-400 karayolunun Kızkalesi – Çeşmeli arasında hizmet vermediğini her geçen yıl yaz mevsiminde bir kez daha şahit oluyoruz. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü – Trafik Koordinasyonu’nun yaptığı ara geçişlerin kapatılmasının da çözüm olmadığını gördük. Bölge Milletvekillerimiz , Sayın Bakanımız konu ile yakından ilgileniyorlar bizde konunun tüm platformlarda takipçisiyiz.
  2. Erdemli – Ayrancı Yolu : Yaz aylarında Erdemli’li hemşehrilerimizin yayla mevsimi olduğundan ve aynı şekilde KARAMAN – MERSiN karayolları ağında bulunan, yük ve ağır tonajlı araçlarında Akdeniz Bölgesini  , İç Anadolu Bölgesine bağlayan en kısa yol olmasından dolayı Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’ın da belirttiği ve programa aldırdığı Erdemli-Ayrancı yolunun hızlandırılmasını ve ilk kazmanın vurulmasını dikkatle takipteyiz.
  3. TARIM-TURiZM :  Tarım konularında yaşadığımız sıkıntılar hepimizin malumu özellikle narenciye sektörü için geliştirdiğimiz ve üzerinde çalıştığımız bir projemiz var detaylarını yakında paylaşacağız. Turizm konusunda ise Kızkalesi Bölgesinde trafik-güvenlik ve enerji kesintileri ile ilgili çalışmalarımız oldu.İlgili makamlara bildirdik ve bununla birlikte başta üyelerimiz olmak üzere sektörün sorunlarını yakın olarak takip etmekteyiz.

Bu başlıklar altında tüm konularımızı “Akdeniz Bölgesi Oda ve Borsalar İstişare Toplantısı’nda  dile getirdik. Türkiye Odalar ve Borsalar yönetim kurulunda ve TOBB makamlarında çalışmalarla ilgili bilgi verdik girişimlerimiz başlattık. Akdeniz Bölgesi özellikle memleketimiz ERDEMLİ için ERDEMLİ’nin sesini bir kez daha duyurduk duyurmaya çalıştık" Dedi. 

erdemli ajans erdemli ticaret ve sanayi odası orhan sarı tobb
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı